Bakıcı Arıyorum

‘’Anne ve Baba Kutsaldır‘’ düşüncesiyle yetişkin bireylerin ebeveynleri için yaşlı bakıcısı – hasta bakıcısı seçerken her zaman çok dikkatli ve seçici oluyoruz. Uygun bir yaşlı bakıcısı – hasta bakıcısı arayışına geçmeden önce yaşlı bakıcısının nasıl olması gerektiği konusunda bilgi sahibi olmak gerekir. Yaşlılarımız kendilerini güvende ve huzurlu bir ortamda hissetmek isterler, sağlıklı olmaları kadar, onların moral ve motivasyonu da çok önemlidir. Bütün bu konularda bizim titiz bakıcı seçimlerimize güvenmenizi öneriyor ve yardımcı olmak için aramanızı bekliyoruz. İnsanların hayatlarının her safhasında yardımcı ihtiyacı olduğunu bilerek yaşlılarınız da yaşlı bakıcısı, hastalarınıza hasta bakıcısı, refakatçi, hasta bakıcı, hemşire ve evlerinde onlara can yoldaşı olacak, şefkatli ve profesyonel kişilerle hayatınızı kolaylaştırmak bizim amacımızdır…

YAŞLI VE HASTA BAKICISI SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

  • Yaşlı insanlara hizmet etmeyi seven ve onlarla birlikte olmaktan keyif alan yaşlı ve hasta bakıcısı olmalıdır.
  • Sorumluluğunu alacağı hastanın hastalığını bilen, önceki tecrübelerinde bu tarzda hasta bakmış, hastanın ihtiyaçlarına fiziksel cevap verebilecek bilgi sahibi bir hasta bakıcısı olmalıdır.
  • Yaşlı Bakıcısı mesleğini severek yapması ve bu işi duygusal bağ kurarak yaşlılarımızı mutlu etmeli
  • Yaşlı veya hasta bakıcısı şefkatli, vicdanlı ve güvenilir olmalıdır.
  • Yaşlı ve yakınlarıyla empati kurabilen ve onların duygu ve düşüncelerini anlayabilen bir yaşlı bakıcısı olmalıdır
  • Sevecen, sabırlı, güler yüzlü, düzgün, dinamik, dikkatli ve işine özen gösteren bir yaşlı bakıcısı olmalıdır.
  • Bir işi planlayabilen ve uygulamaya koyabilen, pratik, Sorumluluk sahibi, işbirliğine ve kişisel gelişime açık, yaşlı için doktor ve ailenin direktiflerini uygulayabilen, akıllı bir yaşlı bakıcısıolmalıdır.
  • Yaşlı Bakıcısının sigara kullanmaması, ruhsal ve fiziksel rahatsızlığı olmayan, sağlık raporu olan kimseler olmaları gerekmektedir.
  • Kimlik kontrollerinde geçmiş, yeri yurdu belli güvenilir bir yaşlı bakıcısı olmalıdır.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir