Sekreter

Sekreter

Sekreterliğin çeşitli şekillerde tanımlandığını görebiliriz. Sekreter; büro işlerinin düzgün bir şekilde yapılmasını sağlayan, yöneticisinin zamanını verimli kılan en yakın yardımcısı ve sırdaşıdır. Sekreter; yöneticisini temsil eden ve onun adına kurum içi ve kurum dışı ilişkilerde bulunan bir büro görevlisidir. Sekreter; büro yönetimi konusunda bilgili, doğrudan emir almadan sorumluluk alabilme yeteneği gösteren, alınan görev ve sorumlulukları uyguladığı gibi kendisine verilen yetki sınırları içerisinde kararlar verebilen, yönetim kadrosu içerisinde yeri bulunan bir büro görevlisidir.

Sekreterlik Çeşitleri

Sekreterliği belirgin iş kollarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırmak mümkündür.

·Yönetici Sekreter ·Ticari Sekreter ·Tıp Sekreteri ·Hukuk Sekreteri ·Finans Sekreteri ·Film Sekreteri ·Basın Sekreteri ·Bürotik Sekreter ·Muhasebe Sekreteri ·Gayri Menkul Sekreteri ·Teknik Sekreteri ·Uluslar Arası Organizasyon Sekreteri

Sekreterin Nitelikleri

Sekreterin niteliklerini üç ana noktada toplayabiliriz. Bunlar: A.Mesleki Nitelikleri B.Dış Görünüşüyle İlgili Nitelikleri C.Davranışsal Yetenekleri

Sekreterin Mesleki Nitelikleri:

1)Türkçe’yi çok iyi konuşup, yazabilmek. 2)Yabancı dil bilmek. 3)Büro otomasyonlarını tanımak ve kullanabilmek. 4)Sağlıklı insan ilişkileri kurabilmek. 5)Yazışma ve raporlama tekniklerini bilmek. 6)Dosyalama tekniklerini bilmek. 7)Hızlı not alabilmek yeteneğine sahip olmak. 8)Büro yönetimi tekniklerini bilmek. 9)Protokol kurallarını bilmek.

*Sekreterin konuşma sanatını iyi bilmesi gerekir. Bunun için şunlara dikkat etmelidir.

·İyi bir dinleyici olmak. ·Konuşurken ve dinlerken söz söyleyenin gözüne bakmak. ·Jest ve mimiklerden yararlanmak fakat aşırıya kaçmamak. ·Yersiz ve gereksiz konuşmalardan kaçınmak. ·Başkalarının konuşmalarını yerli yersiz bölmemek. ·Konuşmalara iyi düşünüp hazırlanmadan katılmamak. ·Dinleyenlere sık sık anlıyor musunuz diye sormamak. ·Ses tonunu etkili kullanmak. ·Yöresel şivelerden kaçınmak ·Konuşmada gerçekçi ve samimi olmak, sahte jestlerden kaçınmak. ·Konuşmanın açık ve net olması. ·Konuşmaya özür dileyerek başlamamak. ·Nezaket dışı konuşmalardan kaçınmak. ·Konuşmacı kendine güven duymalı. ·Mesleği ile ilgili konularda sürekli okumalı.

Bir Sekreterin Sahip Olması Gereken Nitelikleri

1- Anlayışlı olmak 2- Görgülü olmak 3- Bilgili olmak 4- Kibar olmak 5- Zeki olmak 6- İnisiyatif sahibi olmak 7-Ciddi sorumluluk alabilmek 8- Sabırlı olmak 9- Güvenilir olmak 10-Güler yüzlü olmak 11-Güzel ahlaklı olmak 12-Hoşgörülü olmak 13-Sempatik olmak 14-Ağır başlı olmak 15-Yaratıcı olmak 16-Zevk sahibi olmak 17-Zamanı iyi kullanabilmek 18-Sır saklayabilmek 19-Yöneticisini iyi tanımak 20-Düzenli olmak

Zamanı Etkili Kullanma Yolları:

Planlı çalışma

Hızlı okuma tekniği geliştirme

İşleri öncelik sırasına koyma.

Ajanda kullanma.

İşe zor olandan başlama

Günün sonunda işleri gözden geçirme.

Bir işi tamamlamadan öbürüne geçmeme

Ertesi günün planını yapma

Kararlı olma

Yöneticiyi Tanımak İçin Sekreter Şu Özelliklere Dikkat Etmeli:

Sabah ofise kaçta gelir kaçta gider? ·Çayı, kahveyi nasıl içer? ·Evinden kahvaltı etmeden çıkar mı? ·Özellikle okumak istediği gazete, dergi var mı? ·Hoşlanmadığı kişiler var mı? ·Üye olduğu dernekler, kulüpler var mı? ·Sevdiği, değer verdiği arkadaşları kimler? ·Nelere kızar? ·Espri yapar mı, şakacı mıdır? ·Hafızası nasıl sık-sık her şeyi hatırlatmak gerekir mi? ·Ne tür müzikten hoşlanır? ·Özel günlere hassasiyeti var mı? ·Ne tür kitapları okumayı sever? ·Sanatla ilgili midir? ·Sporla ilgili midir? ·Giysi ve aksesuarları kendisi mi seçer, yardıma ihtiyacı var mıdır?

NERELERDE HİZMET VERİYORUZ?

İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında, Tüm Türkiye’de, A.B.D., Almanya, İngiltere ve Dubai olmak üzere bir çok ülkeye hizmet vermekteyiz.

NEDEN BİZ?

  • Aradığınız bakıcı 1 gün içinde size sunulur.
  • 6 ay içinde 3 kere bakıcı değiştirebilirsiniz.
  • Yüksek miktarda ve sürekli değişen, yenilenen kayıtlı CV arasında size en uygun aday titizlikle seçilir.
  • Yabancı uyruklu personellerin hepsi oturma izinlidir.
  • Türk uyruklu personellerin adli sicil ve ikametgahları size teslim edilir.
  • Personel seçimlerinizde evinize veya iş yerlerinize ücretsiz ve özel servis yapılır.
  • Hizmet verdiğimiz özel ve tüzel kişiler tarafından tam referanslarımız bulunmaktadır.

EN UYGUN BEBEK BAKICISINI NASIL BULUYORUZ?

İletişim bilgilerinizi aşağıdaki formdan bize ulaştırabilirsiniz. Müşteri temsilcimiz sizi arayarak almak istediğiniz hizmeti ve aradığınız güvenilir uzman bebek bakıcısının özelliklerini tespit eder ve size 1 gün içerisinde, bebek bakıcısı profilini resimleri ve referanslarıyla sunar.

EĞER, BAKICIDAN MEMNUN KALMAZSAM?

Size sunulan seçeneklerden, en uygun elemanı seçtikten sonra sözleşme sürecimiz başlar. Siz, şirketimiz ve elemanın bulunduğu 3 taraflı bu sözleşme 6 ay içerisinde bakıcıdan memnun kalmamanız durumunda şirketimizin size aynı kriterlerde 3 yeni eleman daha sağlayacağını sözünü verir.

ÇALIŞMA MODELİMİZ VE ÖDEME NASIL GERÇEKLEŞİYOR?

Şirketimizden en uygun elemanı aldınız, çalıştırmaya başladınız fakat bir müddet sonra memnun kalmadınız çıksın dediniz veya eleman işi bıraktı bu takdirde size 6 ay içinde 3 tane daha yeni eleman sağlamakla şirketimizin müşteri memnuniyetini gösteren bir sözleşme yapıyoruz. Bu sözleşmeyi takiben anlaştığınız ücretin 1 maaş tamamını sizden danışmanlık ücretimiz olarak ve bir kereliğe mahsus olmak üzere talep ediyoruz. Niye size de 1 maaş ödüyorum diye soracak olursanız;  4904 sayılı Türkiye İş Kanunu gereğince iş arayanlardan menfaat sağlanması ve ücret alınması yasaktır.

BİZE NASIL ULAŞABİLİRSİNİZ?

Soru ve dilekleriniz için aşağıdaki iletişim formumuzu doldurabilir, arayarak veya WhatsApp üzerinden mesaj atarak bize ulaşabilirsiniz.  Telefon: 0544 815 33 11

Sekreter İş İlanı Başvurusu

İş mi arıyorsunuz? İhtiyacınız olan iş burada, HEMEN BAŞVURU formunu doldurun ve size en uygun, en iyi işi bulalım.
Ücretsiz
Tüm personel ihitiyaçlarınız için HEMEN ŞİMDİ BAŞVURU formunu doldurun. ihtiyaçlarınız doğrultusunda kısa sürede sistemlerimiz tarafın...
Ücretsiz